Посольство України в Ефіопії

, Київ 05:45

Поради подорожуючим

ФЕДЕРАТИВНА ДЕМОКРАТИЧНА РЕСПУБЛІКА ЕФІОПІЯ

Столиця: Аддис-Абеба

Населення / площа: 102,4  млн. осіб / 1,1 млн. кв. км

Мова: Амхарська (державна), регіональні: оромійська, сомалійська, тигринья, гураге, афар

Релігія: Ортодоксальне монофізитське православ’я

Грошова одиниця: Ефіопський бир (ETB) (орієнтовно, 1 дол. США – 27,2 бир)

Телефонний код країни: +251

Режим в'їзду: Візовий

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи ефіопської сторони: Берлін, Федеративна Республіка Німеччина.

Враховуючи, що в Україні немає дипломатичних представництв Ефіопії, громадяни України візи для в’їзду в Ефіопію оформлюють у Посольстві цієї країни в Німеччині або в інших дипломатичних місіях Ефіопії.
УВАГА! У міжнародному аеропорті «Боле» міста Аддис-Абеби громадяни України візу по прибуттю можуть отримати виключно за наявності попередньо оформленого стороною, що запрошує, індивідуального дозволу імміграційної влади, копія якого має бути надіслана подорожуючому заздалегідь. Вартість такої одноразової візи складає 50 дол. США з терміном перебування один місяць або 70 дол. США на три місяці. Вимога до паспортів – дійсність принаймні 6 місяців з дня в’їзду до Ефіопії та дві вільні сторінки.
Законодавство країни у візовій сфері передбачає, що за продовження візи вперше терміном на місяць стягується консульський збір в 100 дол. США, вдруге віза продовжується на 15 днів за 150 дол. США, втретє – лише на 10 днів за 200 дол. США. За порушення терміну дозволеного перебування мінімальним покаранням є штраф у 300 дол. США. Віза є дійсною з дня оформлення.

Митні правила

Відповідно до Постанови Національного банку Ефіопії від 3 жовтня 2017 р., при ввезенні  / вивезенні іноземної валюти підлягає декларуванню сума, що перевищує еквівалент 3 тис. дол. США. При вивезенні з Ефіопі іноземної валюти у сумі, що перевищує еквівалент 3 тис. дол. США, мають бути проявленні відповідні банківські документи та / або декларація про ввезення валюти. При цьому, іноземці, які мають дозвіл на проживання / працевлаштування в Ефіопії, мають право ввозити іноземну валюту в сумі, що перевищує еквівалент 1 тис. дол. США лише за умови декларування, та зобов’язаня обміняти її на місцеву валюту протягом 30 днів після прибуття до Ефіопії.

Без сплати мита можна ввезти до 200 од. цигарок та до 2 літрів алкоголю. Обов’язковому декларуванню підлягають відеокамери, оргтехніка, електроніка та електричні пристрої, а також засоби зв’язку.

Заборонено ввезення зброї і наркотиків, а також вивезення напівкоштовного (вагою понад 100 г) та коштовного каміння (вагою понад 30 г), дорогоцінних металів (платина, золото, срібло, вагою понад 100 г), шкіри диких тварин та слонової кістки. Намагання провезти через кордон вироби з слонової кістки, наркотичну речовину «кат» або напівкоштовні та коштовні каміння кваліфікуватимуться правоохоронними органами як контрабанда, що тягне за собою покарання.
Вивіз / ввіз з / до країни місцевої валюти – ефіопського бира, вартістю понад 1000 бир, заборонено.

Подорожі автомобілем

Можливість оренди автомобіля в Ефіопії існує лише разом з місцевим водієм, оскільки українські посвідчення водія не визнаються.

Культурні, релігійні та побутові рекомендації

В Ефіопії питання расової або релігійної дискримінації залишається чутливим, будь-які образи з боку іноземців можуть викликати агресію оточуючих та, як наслідок, подання скарги в поліцію. Не у всіх племенах та регіонах має місце традиція прояву гостинності до іноземців. Але навіть у тих місцевостях, які звикли до іноземців (місцевою формою звернення до білого іноземця є слово «фарендж»), не слід нехтувати елементарними правилами поведінки. У ряді регіонів поширеним явищем є сутички та непорозуміння з туристами, які намагаються фотографувати людей або домашню худобу без сплати певної суми грошей. У місцевих жителів є повір’я, що вони втрачають життєві сили, коли їх або їх худобу фотографують.

Напруга в електромережі, як правило, не сягає 200 В, а багатогодинне вимкнення електроенергії в країні є щоденним явищем. Електричні розетки ідентичні європейським та не вимагають адаптерів.

Бутильована питна вода є переважно мінеральною та в цілому, безпечною для вживання. Якість води з-під крану, а також їжі в переважній більшості столичних ресторанів відповідає санітарним нормам. Разом з тим, не рекомендується відвідання вуличних кав’ярень.

Чайові в країні до рахунків, як правило, не включаються, тому подорожуючі самостійно вирішують скільки залишати за обслуговування.

Згідно з законодавством Ефіопії, полювання на тварин та торгівля шкірою, іншими цінними частинами диких тварин, у т.ч. слоновою кісткою, суворо заборонені і загрожують притягненням до кримінальної відповідальності. Не слід погоджуватись на пропозиції місцевих продавців оглянути вироби з таких матеріалів, оскільки правоохоронні органи можуть кваліфікувати це як дії, що караються за законом.

Корисні номери телефонів

Якщо ви потрапили у скрутну ситуацію, невідкладно звертайтесь до Посольства України в Ефіопії, де вам нададуть допомогу і зорієнтують щодо подальших дій:

Адреса:

Вореда 17, Кебеле 3, буд. 2116, р-н Боле, м. Аддис-Абеба, п / с 2358

Телефон:

+251 11 662-1288, +251 11 661-1698 

Гаряча лінія: +251 (967) 41-90-01 (у разі загрози життю чи загибелі громадян України)

Ел. пошта:

emb_et@mfa.gov.ua

Поліція / служба порятунку:

991 (використовується лише амхарська мова)

Федеральна поліція:

+251-115 524077 / 526302 / 526303

Поліція м. Аддис-Абеба:

+251-115 572100 / 572121; (011) 11011

Пожежна охорона:

939

У столиці існує декілька лікарень, де можна отримати відносно кваліфіковану медичну допомогу. Одна з них – госпіталь Червоного Хреста Росії «Дезмач Балча Госпіталь», де з пацієнтами працюватимуть, переважно, російські та українські лікарі (тел.: 011-551-40-72, 011-551-32-05).
Контактна інформація інших лікарень та клінік з відділеннями швидкої допомоги:

- Dejazmach Balcha Hospital

      (0115) 51-40-72

- Black Lion Hospital:

      (0115) 51-12-11

- Menilek Ii Hospital:

      (0111) 23-42-72

- Yekatit 12 Hospital:

      (0115) 51-80-85

Невідкладна швидка допомога:

– Tebita Ambulance: 8035, (0911) 22-54-64, 64-16-09 (цілодобово).

      (0113) 71-07-68, (0113) 71-33-63

Клініки для імунізації

 

- Kliniken Swedish Clinic:

      (0113) 71-07-68, (0113) 71-33-63 

 

Епідеміологічна ситуація

Низький рівень санітарії та спалахи епідемій є звичайною складовою місцевого життя. Подорожуючим не рекомендується звертатися до місцевих приватних лікарень, у т.ч. дантистів, з огляду на можливість інфікування місцевими екзотичними хворобами. У різних регіонах Ефіопії окрім СНІДу, залежно від сезону, поширені малярія, жовта лихоманка, кишкові інфекції. Тому перед поїздкою рекомендується зробити щеплення від жовтої лихоманки (сертифікат міжнародного зразка є обов’язковим для перетину кордону для більшості країн Східної Африки),а також придбати протималярійні засоби. Крім того, Всесвітня організація охорони здоров'я віднесла Ефіопію до країн підвищеного ризику ураження вірусом поліомієліту.

Особливу загрозу становлять паразити – гельмінти(шистосоми), що живуть у воді практичноусіх місцевих озер і річок, а також отруйні змії, малярійні комарі та дрібні гризуни. Навіть в готелях, особливо у віддалених регіонах, треба бути обережним та мати антимоскітні засоби.

Різне

Серед країн Африки Ефіопія виділяється своїми унікальними алфавітом та календарем. Рік має 13 місяців, новий 2010 р. в Ефіопії почався 11 вересня 2017 р., а нова доба починається о 06:00 год. за європейським часом. З урахуванням цього, при плануванні зустрічей рекомендуються приділяти увагу за яким часом вона призначається (за ефіопським або європейським).

Оскільки в Ефіопії переважає гірський ландшафт (місто Аддис-Абеба розташовано на висотах від 2250 до 2950 м над рівнем моря), що спричиняє дуже високий рівень сонячної радіації, тому захисні окуляри, креми, головні убори і легкий одяг з довгими рукавами є бажаними для використання.

Особливістю здійснення валютно-обмінних готівкових операцій в Ефіопії є те, що єдиною прийнятною формою оплати є місцева валюта, оскільки в країні заборонено вільний обіг іноземної валюти та виведення валюти з країни. Користування послугами обміну валюти у приватних осіб є кримінальним злочином. Через це подорожуючі мають право здійснити обмін виключно у великих готелях або банках з проявленням документів, що підтверджують законність перебування в Ефіопії.

Крім цього, міжнародні системи термінових грошових переказів готівкою («Western Union», «MoneyGram» та ін.) дозволяють лише отримувати перекази в ефіопських бирах (робити перекази до інших країн неможливо).

Система оплати пластиковими карками в країні вперше з’явилася лише в 2010 р. і майже не розвинута поза межами столиці м. Аддис-Абеби та декількох великих міст. Картки Visa / Mastercard приймаються для оплати лише у великих готелях. Місцеві картки  провідних банків Ефіопії іноземці не можуть придбати, оскільки для цього необхідно відкривати рахунок, що заборонено для подорожуючих.

УВАГА! Консульські установи та посадові особи не можуть виконувати обов'язки адвокатів, юридичних консультантів, туристичних агентів, перекладачів тощо, не надають матеріальну допомогу та грошей у борг, не сплачують готельні та інші рахунки, і, в разі порушення законів країни перебування, не можуть звільнити Вас від відповідальності.


 

РЕСПУБЛІКА ДЖИБУТІ 

Столиця: Джибуті

Населення площа: 865 тис. осіб / 23,2 тис. кв. км

Різниця в часі з Україною: +1 (взимку)

Мова: Арабська, французька

Релігія: Іслам сунітського спрямування

Грошова одиниця: Джибутійський франк (DJF) (орієнтовно, 1 дол. США – 178 джибутійських франків)

Телефонний код країни: +253

Місце розташування дипломатичної або консульської установи для громадян України: Москва, Російська Федерація.

Режим поїздок для громадян України: Візовий.

Громадяни України отримують візи в Посольстві Джибуті в РФ. Термін дії візи визначається часом, протягом якого іноземець може перебувати в країні без необхідності отримання дозволу на проживання. 

Подорожі автомобілем:

Керування автомобілем в нетверезому стані чи під впливом наркотиків є кримінальним злочином, яке передбачає ув’язнення порушників. Подорожуючі на автомобільному транспорті мають знати, що у разі аварії за межами столиці, отримати екстрену медичну допомогу буде проблематично.

Зважаючи на якість дорожнього полотна, поїздка на авто може бути небезпечною. Таксі та автобуси перебувають у незадовільному стані. Відсутнє також освітлення як автодоріг, так і зовнішнє освітлення транспортних засобів. Культура водіння відсутня, хаотична, спровокована в т.ч. вживанням наркотичної речовини «кат». Водії, авто яких не мають 4-привідної системи, можуть зіткнутись з проблемами в сільській місцевості. Подорожувати автомобільним транспортом рекомендується в супроводі як мінімум двох автомобілів. Бензин не завжди доступний за межами столиці країни, тому водії мають забезпечити наявність достатньої кількості палива заздалегідь.

Страхування:

Послуги медичних закладів є платними (готівка). Місцеві лікарні переважно не мають договорів страхування з іноземними страховими компаніями. Доречно мати поліс страхування на випадок медичної евакуації.

Культурні, релігійні та побутові рекомендації:

Законодавство країни суворо забороняє фотографування державної інфраструктури (державні установи, морський порт, аеропорт, мости, військові об’єкти).

Центральне відділення поліції: +253-21-35-2761, +253-21-35-2343.

Швидка допомога: Французький госпіталь «PELTIER», Avenue Maréchal-Joffre, Djibouti: +253 352712.

Служба надзвичайних ситуацій: 17

Загальний опис:

Кордони Джибуті є прозорими, тому регіональні терористичні угрупування становлять серйозну небезпеку в країні. Можливі збройні напади на цивільних в готелях, ресторанах, розважальних центрах та туристичних місцях. В країні почастішали випадки викрадення іноземців з метою подальшого вимагання викупу. Іноземці часто є мішенню дрібних крадіїв та обману з боку водіїв таксі. Країна відноситься до сейсмічної зони 4 рівня (дуже високий).

Характеристика регіонів:

Подорожуючим варто зважити доцільність подорожей у віддалені райони Джибуті, особливо тих, що межують з Еритреєю, Ефіопією та Сомалі. Небезпечними є і морські подорожі вздовж побережжя Джибуті, оскільки зафіксовані непоодинокі випадкі збройних нападів та пограбувань суден піратськими бандами.

Рекомендації:

Для уникнення неприємностей як з імміграційною владою, так і під час перебування на території країни, рекомендовано завжди носити із собою копію закордонного паспорта для підтвердження особи та громадянства та пред’явлення у разі вимоги. Рекомендується також уникати місць проведення демонстрацій, протестів, великого скупчення людей, оскільки навіть мирні пікети можуть набрати агресивної та конфронтаційної форми. Не бажаним є здійснення піших прогулянок в темну пору доби.

Малярія та лихоманка денге є поширеними в країни навіть в жаркий сезон, коли малярійні комарі є менш активними. У 2013 року були зафіксовані випадки поліомієліту. Подорожуючим рядять завчасно потурбуватись про вакцинацію (жовта лихоманка, поліомієліт, віруси гепатиту, черевний тиф) перед від’їздом до Джибуті.

Обіг коштів здебільшого готівковий. Кредитні картки використовуються мало, а кількість банкоматів дуже обмежена. Хоча користування послугами обміну валюти у приватних осіб не є кримінальним злочином, слід бути обережними, переміщаючись з великою сумою коштів. Обмінний курс при обміні у приватних осіб практично ідентичний банківському.

УВАГА! Консульські установи та посадові особи не можуть виконувати обов'язки адвокатів, юридичних консультантів, туристичних агентів, перекладачів тощо, не надають матеріальну допомогу та грошей у борг, не сплачують готельні та інші рахунки, і, в разі порушення законів країни перебування, не можуть звільнити Вас від відповідальності.


 

РЕСПУБЛІКА ПІВДЕННИЙ СУДАН

Населення площа: 8,26 млн. осіб / 620 тис. кв. км

Різниця в часі з Україною:  +1 (взимку)

Мова: Англійська

Релігія: Християнство

Грошова одиниця: Південносуданський фунт (SSP) (орієнтовно, 1 дол. США – 130 південносуданських фунтів)

Телефонний код країни: +211

Режим поїздок для громадян України: Візовий.

Одноразову в’їзну візу строком на 1 місяць можна отримати в Посольстві Південного Судану в Москві. Перед відвіданням країни слід уточнити інформацію у відповідальних органах Республіки або в Посольстві Південного Судану в Москві щодо можливості отримання візи по прибуттю в країну (оформлення візи має бути попередньо узгоджено з імміграційною службою країни). У разі необхідності залишитись в країні на строк, що перевищує 1 місяць, до Міністерства внутрішніх справ (м. Джуба) необхідно подати відповідну заяву. Робота за контрактом дозволяється у разі отримання дозволу на працевлаштування. Неможливість пред’явити зазначений документ може призвести до тимчасового вилучення паспорту. Для здійснення подорожі з Південного Судану до Республіки Судан, необхідно отримати суданську візу. Аеропорт Джуба зачинений щодня з 15:30 вечора до 08:00 ранку, що слід враховувати при необхідності здійснення невідкладної евакуації.

Митні правила:

Митними правилами країни передбачена необхідність отримання дозволів на вивезення більшості видів товарів від профільних міністерств та відомств.

Заборонено ввозити / вивозити тропічні фрукти, м'ясні продукти, шкіри тварин, слонову кістку та вироби з неї.

Забороняється вивезення об'єктів культурної спадщини, які становлять особливе історичне значення.

Подорожі автомобілем:

Керування автомобілем в нетверезому стані чи під впливом наркотиків є кримінальним злочином, яке передбачає ув’язнення порушників. Подорожуючі на автомобільному транспорті мають усвідомлювати, що у разі аварії за межами столиці, отримати екстрену допомогу буде проблематично.

Зважаючи на якість дорожнього полотна, поїздка на авто може бути небезпечною. Відсутнє освітлення як автодоріг, так і зовнішнє освітлення транспортних засобів. Культура водіння відсутня, хаотична. Водії, авто яких не мають 4-привідної системи, можуть зіткнутись з проблемами в сільській місцевості. Подорожувати автомобільним транспортом рекомендується в супроводі як мінімум двох автомобілів із запасом медикаментів та необхідного інструментарію для ремонту. Крім того, актуальною проблемою подорожей є нестача палива по всій території країни, тому водії мають забезпечити наявність достатньої кількості палива заздалегідь.

Страхування:

Громадянам України перед поїздкою до Південного Судану рекомендовано придбати медичну страховку. При придбанні страховки слід переконатись, що поліс покриватиме видатки на медичну допомогу в цій країні, а також витрати на медичну евакуацію. Оскільки витрати на медичні послуги не завжди покриваються за рахунок страхового полісу, подорожуючим треба бути готовим до сплати медичних послуг за власний кошт із подальшою можливою компенсацією витрат страховою компанією.

Культурні, релігійні та побутові рекомендації:

Фотографування державної інфраструктури (державні установи, аеропорт, мости, військові об’єкти) заборонено. При необхідності здійснення цього існує можливість отримання дозволу Міністерства внутрішніх справ країни. Для цього потрібно заповнити анкету, надати 2 фотокартки, копію першої сторінки паспорта та сплатити збір у 50 дол. США.

Швидка допомога: Медичний комплекс Джуба (швидка допомога): +211-95-404-4222, +211- 95-404-4333

Служба надзвичайних ситуацій (поліція): 777

Пожежна допомога: +211-95-55-27-942, +211-95-52-93-923 

Загальний опис:

Посольство України в Ефіопії рекомендує громадянам України, які планують свої подорожі, утриматися від відвідання Республіки Південний Судан з огляду на триваюче загострення внутрішньополітичної ситуації в країні, а тим, хто перебуває в країні, залишити її територію. Незважаючи на підписання мирної угоди в серпні 2015 року та формування 28 квітня 2016 року Перехідного уряду національної єдності, який діятиме протягом 30 місяців до проведення загальних виборів в країні, ситуація в країні залишається нестійкою. Хоча конфлікт, передусім, зосереджений у районі Верхнього Нілу, періодичний бойові дії проходять і в інші районах країни. Уряд країни має обмежені можливості для стримування злочинності та забезпечення безпеки для подорожуючих, особливо за межами столиці. Злочини спровоковані високим рівнем безробіття та тривалим економічним занепадом країни. Зброя є легкодоступною та розповсюдженою, тому кримінальні елементи є часто озброєними. Викрадення автомобілів і бандитизм є широко поширеним явищем в країні.

Характеристика регіонів: Необхідно бути особливо обережним у всіх регіонах країни, особливо в районах Жонглей, Верхній Ніл та Юніті, в прикордонних із Суданом та Угандою, на  територіях, де продовжуються збройні сутички. Протягом сезону дощів (з липня до жовтня) багато автошляхів стають непрохідними, через що деякі регіони – недоступними.

Рекомендації:

У випадку крайньої необхідності відвідання Південного Судану перед поїздкою доцільно попередити родичів чи близьких, колег по роботі про це, повідомивши при цьому назву міста та готелю, де плануєте зупинитись. Це дозволить оперативно надати вам допомогу у випадку надзвичайної ситуації, пограбування або захворювання під час перебування в Південному Судані. Обов’язково купуйте авіаквитки в обидві сторони. Рекомендовано завжди носити із собою копію закордонного паспорта для підтвердження особи та громадянства та пред’явлення у разі вимоги. Поліція часом зупиняє на основних шляхах за столицею з метою перевірки посвідчень особи.

Слід уникати місць проведення демонстрацій, протестів, великого скупчення людей, оскільки навіть мирні пікети можуть набути форми агресивних дій. Не бажаним є здійснення піших прогулянок в темну пору доби.

Сертифікат про щеплення від жовтої лихоманки є обов’язковим для пред’явлення під час в’їзду / виїзду з країни. Більшість країн з прямими повітряними сполученнями з Північним Суданом, включно Кенію та Ефіопію, також вимагають такий сертифікат від усіх пасажирів, які прибувають із Південного Судану. Окрім того, слід виконати щеплення від менінгіту, черевного тифу, вірусу гепатитів, поліомієліту, холери та сказу. В серпні 2017 року в країні було зафіксовано поширення захворювання на холеру. В країні існує високий ризик захворювання на жовту лихоманку та малярію, тому рекомендується забезпечити себе на час перебування профілактичними засобами, включаючи ліки, запобіжні спреї, креми тощо. Рівень захворювання на СНІД вкрай високий, що характерно для всього регіону.

Медичні установи не відповідають стандартам України. Стерильність обладнання сумнівна і лікування є ненадійним. Звертатися до місцевих лікарень слід лише в випадках крайньої необхідності. Обіг коштів здебільшого готівковий. Кредитні картки та чеки не приймаються. Отримати готівкові кошти з кредитної картки в банківській установі практично неможливо.

УВАГА! Консульські установи та посадові особи не можуть виконувати обов'язки адвокатів, юридичних консультантів, туристичних агентів, перекладачів тощо, не надають матеріальну допомогу та грошей у борг, не сплачують готельні та інші рахунки, і, в разі порушення законів країни перебування, не можуть звільнити Вас від відповідальності.


 

РЕСПУБЛІКА СЕЙШЕЛЬСЬКІ ОСТРОВИ 

Столиця: Вікторія

Населення / площа: 90 тис. / 455 кв. км

Різниця в часі з Україною: +1 (влітку), +2 (взимку)

Мова: креольська, французька, англійська

Релігія: Християнство (католицизм)

Грошова одиниця: Сейшельська рупія (SCR) (орієнтовно, 1 дол. США - 13 сейшельських рупій)

Телефонний код країни: +248

Посилання на офіційний сайт країни, орієнтований на іноземців: www.seychelles.travel

Місце розташування дипломатичної або консульської установи для громадян України: Брюссель, Бельгія.

Почесне консульство України у Республіці Сейшельські Острови

Почесний консул:  пані Марина Морін-Аделін

Адреса: Кеннеді-роуд, Ла-Мізер, Махе

Номер телефону: +248 262 0199

Електронна адреса: rudnytska.m@gmail.com

WhatsApp: +1 (869) 662-3104

Skype: maryna.rudnytska.csl

Режим поїздок для громадян України: безвізовий.

Режим в'їзду для громадян України – безвізовий на 30 днів з можливістю безкоштовного продовження дозволу на перебування з туристичною метою ще на 60 днів. Туристам необхідно мати квитки в обидві сторони, бронювання готелю / запрошення від власника приміщення, підтвердження фінансового стану (банківська картка, виписка з банківського рахунку). Існує вірогідність відмови у праві в’їзду до країни, якщо зазначене вище не буде продемонстровано, оскільки міграційна служба вважатиме, що мета поїздки не відповідає туристичній чи діловій меті перебування.

З метою працевлаштування слід отримати урядовий дозвіл на працевлаштування, оскільки працювати з туристичною візою заборонено

Митні правила:

Дозволяється ввозити:

- 200 сигарет або 250 г тютюну;

- 2 л алкогольних напоїв та 2 л вина;

- 200 мл парфумів або туалетної води;

 Заборонено ввозити:

- наркотики та медикаменти;

- свіжі овочі та фрукти;

- неконсервоване м’ясо та м’ясопродукти;

- зброю та піротехніку;

- спорядження для підводного полювання.

Заборонений ввіз також домашніх тварин без попереднього погодження із Державною ветеринарною службою Міністерства навколишнього середовища. При цьому кожна тварина повинна провести в карантині від 14 до 180 днів.

Без спеціального дозволу (ліцензії) з країни заборонено вивозити:

- горіхи «коко-де-мер»;

- великі корали;

- живих черепах.

Митні правила розміщені за посиланням: www.iatatravelcentre.com/SC-Seychelles-customs-currency-airport-tax-regulations-details.htm#Import

Фітосанітарні правила: Суворо заборонений ввіз свіжих овочів, фруктів, насіння, живих комах та птахів.

Подорожі автомобілем:

Рух автотранспорту – лівосторонній. Обмеження швидкості руху від 25 до 50 км/год. Водії та пасажир на передньому сидінні зобов’язані застосовувати ремінь безпеки. Маршрутні автобуси в задовільному стані, однак у «час-пік» переповнені. Поїздка автобусом вартує порівняно дешево (5 сейшельських рупій на будь-яку відстань), з графіком можна ознайомитись із автобусної зупинки м. Вікторія або за посиланням: www.sptc.sc/bus-schedule). Доступними є таксі, однак перед їх замовлення доцільно дізнатись про вартість їх послуг. Острови Махе та Пралін є гористими, тому дороги там вузькі та звивисті без захисних бар’єрів. При поверненні орендованого автомобіля доцільно отримати підтвердження про відсутність пошкоджень за час його використання. 

Страхування:

Можливості для отримання медичних послуг досить обмежені. Існує один державний госпіталь та декілька приватних клінік. Громадянам України перед поїздкою рекомендовано придбати медичну страховку, яка покриватиме видатки на медичну допомогу в цій країні,  а також витрати на медичну евакуацію.

Культурні, релігійні та побутові рекомендації:

Заборонено носити камуфляжну форму, крім поліцейських та військових.

Поліція: 999

Швидка допомога:

Екстрену медичну допомогу можна викликати за номером 999 на островах Махе, Праслін та Ля Діг. Головний госпіталь розташований у м. Вікторія (тел.: +2484388000).

Служба надзвичайних ситуацій: 999

Загальний опис:

Небезпечно наодинці плавати в океані з огляду на часті сильні хвилі. Подорожі на яхтах вздовж островів Амірантес груп, Коетіві, Плате та інших зовнішніх островів потребують попереднього узгодження із компетентними органами країни. З 2011 року зафіксовано два фатальні напади акул у водах острова Праслін.

Характеристика регіонів:

На всій території країни досить безпечно.

УВАГА! Консульські установи та посадові особи не можуть виконувати обов'язки адвокатів, юридичних консультантів, туристичних агентів, перекладачів тощо, не надають матеріальну допомогу та грошей у борг, не сплачують готельні та інші рахунки, і, в разі порушення законів країни перебування, не можуть звільнити Вас від відповідальності.