• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Зуб Олександр Олександрович

Зуб Олександр Олександрович
Тимчасовий повірений у справах України в Федеративній Демократичній Республіці Ефіопія

Після проходження обов’язкової строкової військової служби в збройних Силах України з 1993 по 1995 розпочав навчання у Львівському національному університеті імені Івана Франка, факультет міжнародних відносин. Отримавши у 2000 диплом фахівця з міжнародних відносин - перекладача, розпочав трудову діяльність спеціалістом з зовнішньоекономічної діяльності у ЗАТ "Інститут новітніх технологій" (м.Київ).

З червня 2001 - інспектор відділу міжнародних зв'язків Львівського національного університету імені Івана Франка.

У 2006 році перейшов на роботу до Міністерства закордонних справ України, де розпочав професійну дипломатичну кар’єру з посад спеціаліста І категорії та аташе відділу оперативного реагування департаменту секретаріату міністра закордонних справ України.

Пройшовши у 2007 навчання у Дипломатичній академії Інституту закордонних справ Республіки Польща (м.Варшава), прийняв пропозицію перейти на роботу до управління справами Верховної Ради України - помічником-консультантом народного депутата Бориса Тарасюка, який в той час також очолював Комітет Верховної Ради України з питань європейської інтеграції.

З червня 2008 - другий секретар з консульських питань до Посольства України в Іраку. Після повернення з Багдаду у 2009 продовжив роботу в МЗС на посаді першого секретаря відділу Речника (Прес-служба МЗС), а з квітня 2010 - перший секретар департаменту інформаційної політики.

З липня 2010 по листопад 2011 - перший секретар одного з територіальних департаментів МЗС, де залучався до розбудови двосторонніх політичних відносин України з Республікою Австрія та Швейцарською Конфедерацією.

З листопада 2011 по серпень 2012 - перший секретар відділу взаємодії з державними органами та координації зовнішніх зносин МЗС.

З серпня 2012 по вересень 2017 - перший секретар з консульських питань Посольства України в Королівстві Таїланд, де опікувався захистом прав громадян та юридичних осіб України (консульський округ - Королівство Таїланд, Республіка Союз М’янма та Лаоська Народно-Демократичну Республіка), а також розвитком двосторонніх договірно-правових відносин між державами. Основними результатами роботи на договірно-правовому напрямку стало підписання у червні 2017 Угоди про взаємне співробітництво між Генеральною прокуратурою України та Офісом Генерального Аторнея Королівства Таїланд та міждержавного Договору про правову допомогу у кримінальних справах.

Завершивши довготермінове закордонне відрядження у Бангкоку, з вересня 2017 був призначений на посаду першого секретаря відділу Центру оперативного реагування департаменту консульської служби МЗС. Після реорганізації зазначеного структурного підрозділу МЗС у Відділ менеджменту кризових ситуацій з липня 2018 призначений на посаду радника цього ж відділу з сферою компетенції - удосконалення системи управління кризовими ситуаціями, моніторинг та реагування на надзвичайні події за кордоном, захист прав та законних інтересів заарештованих/засуджених громадян України – моряків за кордоном.

З березня по вересень 2020 - радник департаменту комунікацій та публічної дипломатії (Відділ Речника).

З вересня 2020 по квітень 2021 - начальник відділу документообігу управління забезпечення консульської діяльності департаменту консульської служби.

З 01 травня 2021 призначений Тимчасовим повіреним у справах України в Федеративній Демократичній Республіці Ефіопія.

Доктор філософії у галузі політики за спеціальністю “Політичні системи та проблеми глобального розвитку”. Член Української асоціації зовнішньої політики. Має дипломатичний ранг радника першого класу. Володіє англійською, французькою та тайською мовами.

Учасник бойових дій (миротворча місія ООН в Хорватії та в Боснії і Герцеговині під час Югославських воєн). Автор низки наукових публікацій з стратегічного аналізу та політичного прогнозування, міжнародних відносин та країнознавства, проблематики діяльності ООН в окремих регіонах світу, а також конфліктології.

Одружений, виховує двох доньок.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux