• A-
  A+
 • English
 • Українською
Політичні відносини
28 March 2021 11:27

Україна завжди вважала Ефіопію перспективним і надійним партнером для створення всебічного взаємовигідного співробітництва в Африці.

У двосторонніх українсько-ефіопських відносинах на сьогодні не існує політичних чи економічних проблем та непорозумінь, що створює сприятливі умови для реалізації наявного потенціалу обох країн.

З часу встановлення дипломатичних відносин було здійснено ряд візитів, що позитивно відобразилося на двосторонньому політичному співробітництві.

2 березня 2001 в рамках участі делегації України у п’ятому позачерговому Саміті Організації Африканської Єдності була організована зустріч Першого заступника міністра закордонних справ України Ю.А.Сергеєва з Заступником міністра закордонних справ Ефіопії Текедою Елему. В ході зустрічі сторони обговорили перспективи розвитку двосторонніх відносин між Україною та Ефіопією та питання активізації українсько-ефіопського діалогу в рамках ООН.

7-11 липня 2001 відбувся візит в Україну відомого в Ефіопії політичного діяча та бізнесмена, незалежного члена Парламенту Гірми Вольдегіоргіса (який пізніше був обраний Президентом Ефіопії).

21-23 січня 2002 відбувся візит до Ефіопії української делегації на чолі з Державним секретарем МЗС України Ю.А.Сергєєвим. У ході візиту відбулися зустрічі з Президентом Г.Вольдегіоргісом, Державним міністром закордонних справ Т.Алему, міністрами освіти, оборони, сільського господарства, фінансів та економічного розвитку.

У червні 2003 відбувся візит в Україну Міністра оборони Ефіопії А.Гемеда, в ході якого сторони обговорили стан та перспективи військово-технічного співробітництва.

25-28 лютого 2004 відбувся візит до Ефіопії української делегації на чолі з Першим заступником Міністра Кабінету Miнicтpiв України О.С.Шнипком.

26 лютого - 2 березня 2006 відбувся візит до Ефіопії заступника Міністра оборони України М.І.Нещадима. Підписано Протокол про взаєморозуміння між міністерствами оборони України та Ефіопії, який визначає головні напрями двостороннього співробітництва у військовій сфері.

5-10 квітня 2009 відбувся візит парламентської делегації України на чолі з заступником завідувача відділу Управління забезпечення міжпарламентських зв’язків В.Гамяніним до Ефіопії для участі у 120-й Асамблеї Міжпарламентського Союзу Ефіопії.

16-20 січня 2012 до Ефіопії здійснювався візит делегації, до складу якої входила член Верховної Ради України Катерина Самойлик. У ході візиту було встановлено зв’язки з керівництвом Парламенту Ефіопії та обговорено питання міжпарламентської співпраці.

26 грудня 2016 в м. Аддис-Абеба відбувся перший раунд політичних консультацій між міністерствами закордонних справ України та Федеративної Демократичної Республіки Ефіопія.

Українську делегацію на переговорах очолив керівник робочої групи Ради Безпеки ООН О.Герасименко, ефіопську - Генеральний директор Департаменту країн Європи МЗС Ефіопії К.Геберейоханнес. До складу ефіопської делегації також увійшов Координатор Ефіопії в рамках непостійного членства країни в РБ ООН Ц.Кебебью.

5 вересня 2019 в м. Аддис-Абеба відбувся другий раунд українсько-ефіопських консультації на рівні директорів територіальних департаментів МЗС обох держав. Українську делегацію очолила Директор Департаменту країн Близького Сходу та Африки МЗС України М.Щербатюк, ефіопську – Генеральний директор Департаменту країн Європи та Європейського Союзу МЗС Ефіопії М.Мулугета.

14 вересня 2021 головою Державного космічного агентства України та гендиректором Ефіопського інституту космічної науки і технологій підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері дослідження та використання космічного простору в мирних цілях.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux