• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Закордонний паспорт
Опубліковано 14 травня 2017 року о 10:03

Оформлення закордонного паспорта

 

Строк дії закордонного паспорта

Закордонний паспорт оформлюється особам, які не досягли 16-річного віку, на чотири роки, а особам, які досягли 16-річного віку, - на десять років.

Оформити свій перший закордонний паспорт громадянин України може у будь-якому віці, починаючи від народження.


Обмін раніше оформленого закордонного паспорта здійснюється у випадках:

закінчення строку дії паспорта;

зміни інформації, внесеної до паспорта (у тому числі у зв’язку зі зміною написання латинськими літерами складових імені “прізвище”, “ім’я” у документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України);

виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта;

непридатності паспорта для подальшого використання (пошкодження, закінчення вільних сторінок).

Оформлення нового закордонного паспорта здійснюється також у випадку втрати або викрадення попереднього паспорта.

Громадянин України не може мати більш як два паспорти для виїзду за кордон.


При зверненні до закордонної дипломатичної установи України виготовлення паспорта триває до трьох місяців, однак можливі затримки із доставленням паспортів з України до країни Вашого перебування/проживання в умовах воєнного стану.


Особам молодше 16 років

Оформлення закордонного паспорта особі, яка не досягла 16-річного віку, здійснюється на підставі заяви-анкети одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників, у тому числі осіб, уповноважених відповідно до законодавства інших держав на представлення інтересів дитини щодо оформлення паспорта для виїзду за кордон.

До заяви додаються:

попередній закордонний паспорт дитини, який підлягає обміну (за наявності);

ID-картка дитини (за наявності);

свідоцтво про народження (документ, виданий компетентними органами іноземної держави подається легалізованим або засвідченим штампом «Апостиль») з перекладом українською мовою, засвідченим нотаріально);

документ, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування за кордоном (за наявності);

документ, що посвідчує особу законного представника, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, у тому числі документ, виданий уповноваженим органом іноземної держави, який підтверджує повноваження особи на представлення інтересів дитини щодо оформлення паспорта для виїзду за кордон, - у разі подання документів законним представником, крім випадків, коли законним представником є один із батьків.

Закордонний паспорт може бути оформлений особі без її присутності за умови надання кольорової фотокартки розміром 10х15 сантиметрів для сканування цифрового зображення обличчяй лише у таких випадках: оформлюється дитині, яка не досягла 12-річного віку; оформлюється особі, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров’я, оформленим в установленому порядку.


Особам старше 16 років

Оформлення закордонного паспорта особі, яка досягла 16-річного віку, здійснюється на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто.

При цьому оформлення закордонного паспорта особі, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, здійснюється на підставі заяви-анкети піклувальника або іншого законного представника.

До заяви додаються:

попередній паспорт, який підлягає обміну (якщо паспорт оформлюється не вперше);

внутрішній паспорт у вигляді книжечки або ID-карта (за наявності);

документ, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування за кордоном (за наявності);

довідка про реєстрацію місця проживання в Україні або довідка про реєстрацію місця проживання тимчасово переміщеної особи (за наявності);

довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП; за наявності)

У разі втрати або викрадення попереднього паспорта, до заяви додається документ (протокол, довідка тощо), виданий компетентним органом держави, в якій було втрачено або викрадено паспорт, що підтверджує факт звернення власника з приводу його втрати або викрадення. Такий документ подається без легалізації та перекладу українською мовою.

У разі оформлення паспорта у зв'язку зі зміною персональних даних (прізвища та/або імені), до заяви додається документ, що підтверджує таку зміну (свідоцтво про шлюб, про розірвання шлюбу, рішення суду тощо). При цьому оформленню закордонного паспорта на нове прізвище та/або ім’я має передувати переоформлення «внутрішнього» паспорта (ID-картки).

У разі коли заявникові раніше не оформлювався документ, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та/або надає право на виїзд з України і в’їзд в Україну, за умови оформлення паспорта для виїзду за кордон вперше, подається довідка про реєстрацію особи громадянином України (за винятком випадків, коли батьки особи на момент її народження були громадянами України).

 

Перевірка стану готовності документа

По завершенню подання документів на оформлення закордонного паспорта у закордонній дипломатичній установі заявник отримує довідку з індивідуальним номером (ідентифікатором сесії), за допомогою якого здійснюється перевірка стану виготовлення паспорта на вебпорталі МЗС України.

>>> ПЕРЕВІРИТИ СТАН ВИГОТОВЛЕННЯ ПАСПОРТА <<<

Просимо зауважити, що статус "Документ виготовлено" не означає, що документ готовий до видачі. Паспорт можна отримати тільки якщо на сайті вказано, що "Документ прибув до ЗДУ".

Кур'єрське доставлення

Закордонні паспорти виготовляються в Україні, на Державному підприємстві «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів»» (м. Київ) з їх подальшим доставленням за кордон через Міністерство закордонних справ.

В умовах воєнного стану можливе затримання термінів доставлення дипломатичною поштою паспортів, оформлених у закордонних дипломатичних установах. При цьому Міністерство закордонних справ України докладає всіх можливих зусиль для забезпечення їх вчасного доставлення.

Чинним законодавством передбачена можливість доставлення паспортів міжнародними експрес-відправленнями коштом заявника.

Служби міжнародних експрес-відправлень доставлять виготовлений паспорт на адресу тієї дипломатичної установи, в якій були подані документи на його оформлення.


DHL

Відправлення виготовлених паспортів компанією «DHL» здійснюється за письмовою заявою власним коштом громадянина, на ім’я якого оформлюється паспорт, або його законного представника. На е-платформі «DHL» можна замовити й оплатити послугу міжнародного експрес-доставлення паспорта за узгодженим тарифом в українській гривні.

Для замовлення експрес-доставлення Вашого документа натисніть на зображення паспорта на сайті: https://dhlportal.com.ua (відбудеться переадресація на сторінку платіжного сервісу Portmone).

Заповніть всі поля у платіжному вікні:

країна;

вхідний номер заявки (це номер-ідентифікатор сесії з шести цифр, який Ви отримали у закордонній дипломатичній установі при поданні документів на оформлення паспорта);

ПІБ власника паспорта;

Ваш е-mail.

Оплатіть послугу.

На зазначену Вами електронну пошту має надійти квитанція про здійснену оплату послуг DHL Express.

Заповніть заяву та надішліть її на адресу відповідної закордонної дипломатичної установи разом з квитанцією про сплату за послуги DHL Express Україна.

VFS.Global

Відправлення виготовлених паспортів компанією «VFS.Global» здійснюється за письмовою заявою власним коштом громадянина, на ім’я якого оформлюється паспорт, або його законного представника.

Для цього потрібно:

здійснити реєстрацію;

замовити кур'єрське доставлення та провести оплату

В умовах воєнного стану терміни доставлення паспортів можуть бути затримані до 2 тижнів.


Продовження строку дії закордонного паспорта


Процедура продовження строку дії закордонного паспорта є тимчасовою, запровадженою на час дії воєнного стану плюс один рік з дня його припинення. Ця процедура у першу чергу орієнтована на громадян, які вимушено залишили Україну у зв’язку із військовими діями та/або повертаються в Україну в терміновому порядку. За першої можливості радимо оформити новий закордонний паспорт.

Важливо: плануючи придбання авіаквитка або подачу документів до іноземної консульської установи на отримання візи, обов’язково попередньо проконсультуйтесь щодо можливості використання для цих цілей закордонного паспорта із продовженим строком дії.

Подавати документи на продовження паспорта можливо не раніше, ніж за 2 місяці до закінчення строку його дії.

Заява про продовження строку паспорта подається власником віком від 18 років особисто. Для продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон дитини віком до 16 років заява подається її законним представником або представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому законом порядку. Для продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон дитини віком від 16 до 18 років заява подається або особою, на ім’я якої оформлено паспорт, або її законним представником.


Для продовження строку дії закордонного паспорта

Якщо власник паспорта старше 16 років, потрібні такі документи:

заповнена заява (бажано заповнити до прибуття до установи);

закордонний паспорт, строк дії якого необхідно продовжити;

паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (за наявності).

Якщо власнику паспорта менше ніж 16 років, потрібні такі документи:

заповнена представником дитини заява (бажано заповнити до прибуття до установи);

закордонний паспорт, строк дії якого необхідно продовжити;

свідоцтво про народження дитини;

у разі вклеювання фотокартки у закордонний паспорт дитини одночасно з продовженням строку його дії подаються дві фотокартки дитини розміром 3,5 х 4,5 см;

дійсний паспорт законного представника дитини;

якщо йдеться про опіку чи піклування — документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника (рішення суду про встановлення опіки або піклування).


Документи, видані компетентними органами іноземної держави, подаються легалізованим (засвідченими штампом «Апостиль») із перекладом українською мовою, завіреним в установленому законом порядку.

У разі продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон дитині, яка не досягла 16 років, за бажанням її законного представника у такий паспорт поряд з відміткою про продовження строку дії або на іншій сторінці, де є вільне місце, вклеюється фотокартка дитини, зображення на якій відповідає досягнутому нею віку на момент продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон.

У разі продовження строку дії закордонного паспорта дитині віком від 16 до 18 років вклеювання фотокартки здійснюється за бажанням дитини.

Згадана консульська дія вчиняється безкоштовно у день звернення.

 

 

Внесення даних про неповнолітніх дітей до закордонних паспортів їх батьків або законних представників

 

Процедура внесення відомостей про неповнолітніх дітей до закордонних паспортів їх батьків або законних представників є тимчасовою, запровадженою на час дії воєнного стану плюс один рік з дня його припинення.

Ця процедура у першу чергу орієнтована на громадян, які вимушено залишили Україну у зв’язку із військовими діями та/або повертаються в Україну в терміновому порядку. За першої можливості радимо оформити дитині новий закордонний паспорт.


Для внесення відомостей про неповнолітню дитину до закордонного паспорта її батька чи матері, законного представника потрібні:

особиста присутність законного представника дитини (батька або матері, опікуна або піклувальника);

заповнена представником дитини заява (бажано заповнити до прибуття до установи);

дійсний паспорт законного представника дитини;

свідоцтво про народження дитини (за відсутності свідоцтва про народження законний представник може подати витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження);

якщо йдеться про опіку чи піклування - документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника (рішення суду про встановлення опіки або піклування);

дві фотокартки дитини розміром 3,5 х 4,5 см;

за наявності у дитини паспорта громадянина України для виїзду за кордон / паспорта громадянина України у вигляді ID-картки (навіть якщо строк дії такого документа закінчився) - копія такого документа.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux