• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Поради подорожуючим
Опубліковано 17 січня 2019 року о 21:25

ФЕДЕРАТИВНА ДЕМОКРАТИЧНА РЕСПУБЛІКА ЕФІОПІЯ

Столиця: Аддис-Абеба

Населення: 108,386 млн

Площа: 1,1 млн км²

Різниця в часі з Україною: +1 год взимку

Мова: амхарська (державна), регіональні: оромійська, сомалійська, тигринья, гураге, афар

Релігія: Ортодоксальне монофізитське православ’я (44%), іслам (34%), протестанти (19%)

Грошова одиниця: Ефіопський бир (ETB) (орієнтовно, 1 дол. США – 28,6 бир)

Телефонний код країни: +251

Адреса та номери телефонів закордонної дипломатичної установи відповідальності

Посольство України в Ефіопії

Адреса: Вореда 17, Кебеле 3, буд. 2116, р-н Боле, м. Аддис-Абеба, п/с 2358

Номер телефону: +251 (116) 61-16-98

Номер гарячої лінії: +251 (967) 41-90-01

Електронна адреса: [email protected]  

Посилання на сайт ЗДУ: www.ethiopia.mfa.gov.ua   

Facebook: https://www.facebook.com/UkrEmbinEthiopia 

Загальна інформація

Режим в’їзду для громадян України: Візовий

Враховуючи, що в Україні немає дипломатичних представництв Ефіопії, громадяни України візи для в’їзду в Ефіопію оформлюють у Посольстві цієї країни в Німеччині або у інших дипломатичних місіях Ефіопії.

У зв'язку із прийняттям Урядом Ефіопії рішення про оформлення усім іноземним громадянам електронної візи (e-visa) для відвідин Ефіопії на строк до 30 та 90 днів, всім бажаючим, які планують відвідати Ефіопію, можливо подавати звернення на отримання електронної візи через портал E-visa за посиланням: https://www.evisa.gov.et/#/home

Вимога до паспортів – дійсність принаймні 6 місяців з дня в’їзду до Ефіопії та дві вільні сторінки.

При цьому, вартість одноразової візи для в’їзду в Ефіопію з туристичною метою строком до 30 днів складає 52 дол. США, а строком до 90 днів – 72 дол. США.

УВАГА!

У міжнародному аеропорті «Боле» міста Аддис-Абеби громадяни України візу по прибуттю можуть отримати виключно за наявності попередньо оформленого стороною, що запрошує, індивідуального дозволу імміграційної влади, копія якого має бути надіслана подорожуючому заздалегідь. Вартість такої одноразової візи складає 50 дол. США з терміном перебування один місяць або 70 дол. США на три місяці. Вимога до паспортів – дійсність принаймні 6 місяців з дня в’їзду до Ефіопії та дві вільні сторінки.

Законодавство країни у візовій сфері передбачає, що за продовження візи вперше терміном на місяць стягується консульський збір в 100 дол. США, вдруге віза продовжується на 15 днів за 150 дол. США, втретє – лише на 10 днів за 200 дол. США. За порушення терміну дозволеного перебування мінімальним покаранням є штраф у 300 дол. США. Віза є дійсною з дня оформлення.

Митні правила

Відповідно до Постанови Національного банку Ефіопії від 3 жовтня 2017 р., при ввезенні / вивезенні іноземної валюти підлягає письмовому декларуванню сума, що перевищує еквівалент 3 тис. дол. США. При вивезенні з Ефіопі іноземної валюти у сумі, що перевищує еквівалент 3 тис. дол. США, мають бути проявленні відповідні банківські документи та / або декларація про ввезення валюти. При цьому, іноземці, які мають дозвіл на проживання / працевлаштування в Ефіопії, мають право ввозити іноземну валюту в сумі, що перевищує еквівалент 1 тис. дол. США лише за умови декларування, та зобов’язання обміняти її на місцеву валюту протягом 45 днів після прибуття до Ефіопії.

Без сплати мита, громадяни, які досягли 18-річного віку, можуть ввезти до 200 од. цигарок або 250 грамів тютюну та 2 літри міцних алкогольних напоїв. 

Заборонено ввезення зброї і наркотиків та творів, зображень, інших предметів порнографічного характеру, а також вивезення напівкоштовного (вагою понад 100 г) та коштовного каміння (вагою понад 30 г), дорогоцінних металів (платина, золото, срібло, вагою понад 100 г), шкіри диких тварин та слонової кістки. Намагання провезти через кордон вироби з слонової кістки, наркотичну речовину «кат» або напівкоштовні та коштовні каміння кваліфікуватимуться правоохоронними органами як контрабанда, що тягне за собою покарання.

Вивіз / ввіз з / до країни місцевої валюти – ефіопського бира, вартістю понад 1000 бир, заборонені.

Подорожі автомобілем      

Можливість оренди автомобіля в Ефіопії існує лише разом з місцевим водієм, оскільки українські посвідчення водія не визнаються.

Культурні, релігійні та побутові рекомендації     

В Ефіопії питання расової або релігійної дискримінації залишається чутливим, будь-які образи з боку іноземців можуть викликати агресію оточуючих та, як наслідок, подання скарги в поліцію. Не у всіх племенах та регіонах має місце традиція прояву гостинності до іноземців. Але навіть у тих місцевостях, які звикли до іноземців (місцевою формою звернення до білого іноземця є слово «фарендж»), не слід нехтувати елементарними правилами поведінки. У ряді регіонів поширеним явищем є сутички та непорозуміння з туристами, які намагаються фотографувати людей або домашню худобу без сплати певної суми грошей. У місцевих жителів є повір’я, що вони втрачають життєві сили, коли їх або їх худобу фотографують.

Напруга в електромережі, як правило, не сягає 200 Вольт, а багатогодинне вимкнення електроенергії в країні є щоденним явищем. Електричні розетки ідентичні європейським та не вимагають адаптерів.

Бутильована питна вода є переважно мінеральною та в цілому, безпечною для вживання. Якість водопровідної води, а також їжі в переважній більшості столичних ресторанів відповідає санітарним нормам. Разом з тим, не рекомендується відвідання вуличних кав’ярень.

Чайові в країні до рахунків, як правило, не включаються, тому подорожуючі самостійно вирішують скільки залишати за обслуговування.

Згідно з законодавством Ефіопії, полювання на тварин та торгівля шкірою, іншими цінними частинами диких тварин, у т.ч. слоновою кісткою, суворо заборонені і загрожують притягненням до кримінальної відповідальності. Не слід погоджуватись на пропозиції місцевих продавців оглянути вироби з таких матеріалів, оскільки правоохоронні органи можуть кваліфікувати це як дії, що караються за законом.

Корисні телефони в країні

Поліція / служба порятунку: 991

Федеральна поліція: +251-115 524077 / 526302 / 526303

Поліція м. Аддис-Абеба: +251-115 572100 / 572121

Швидка

Українські медичні страховки в Ефіопії не дійсні. Швидка допомога, як система надання невідкладної медичної допомоги, відсутня. Зокрема, Державний департамент США радить своїм громадянам при відвіданні Ефіопії мати власні ліки та профілактичні засоби.

У столиці існує декілька лікарень, де можна отримати відносно кваліфіковану медичну допомогу. Одна з них – госпіталь Червоного Хреста Росії «Дезмач Балча Госпіталь», де з пацієнтами працюватимуть, переважно, російські та українські лікарі (тел.: 011-551-40-72, 011-551-32-05).

Контактна інформація інших лікарень та клінік з відділеннями швидкої допомоги:

– Black Lion Hospital : (0115) 51-12-11

– Menilek Ii Hospital: (0111) 23-42-72

– Yekatit 12 Hospital: (0115) 51-80-85.

Служба надзвичайних ситуацій

Поліція / служба порятунку: 991

Пожежна охорона: 939

Безпекова ситуація

Загалом безпекова ситуація в Ефіопії задовільна та підконтрольна федеральній та місцевій владі. У сприйнятті Ефіопії більшістю експертів, країна є найбільш стабільною та найбільш безпечною державою Підсахарської Африки. Столиця Ефіопії м. Аддис-Абеба, та адміністративні центри федеральних земель, а також святі місця на сьогодні не являють собою загрози для туристів. Разом з тим, слід уникати пішохідних екскурсій у святкові дні та після 18:00 год., оскільки криміногенна ситуація змушує бути максимально уважним та пильним під час перебування у натовпі або на малолюдних вулицях.

Великою соціальною проблемою для країни є величезна кількість неповнолітніх дітей, позбавлених батьківського піклування. За оцінками експертів, постійне збільшення в країні кількості дітей-сиріт відбувається внаслідок смерті одного чи обох батьків від ВІЛ/СНІДу. Іншою причиною збільшення кількості дітей-сиріт, є сотні тисяч біженців в Ефіопію з сусідніх Сомалі, Південного Судану, Еритреї та Судану. Присутність навіть у центральних районах Аддис-Абеби величезної кількості жебраків та безхатніх дітей-бродяг, які займаються жебрацтвом, негативно впливає на імідж столиці Ефіопії.

Рекомендується уникати користування приватними перевізниками, а також трьох-чотиримісними колясками «тук-тук» на базі мотоциклів. З урахуванням санітарно-епідеміологічної ситуації, також не рекомендується користування загальноміськими автобусами. Безпечніше винаймати через службу сервісу готелю або туристичну компанію автомобіль з місцевим водієм.

Для уникнення неприємностей як з імміграційною владою, так і під час перебування на території країни, подорожуючим варто потурбуватися про зустріч представниками сторони, що запрошує, або туроператорів.

Ефіопське законодавство суворо забороняє фотографування військових об’єктів, поліцейських / військовослужбовців, промислових об’єктів, урядових будівель та інфраструктури (доріг, мостів, гребель, аеродромів тощо).

Характеристика регіонів   

Окремі регіони країни є небажаними та нерекомендовані для відвідування. Особливо небезпечними є східні та західні регіони: Афар, Гамбела, Сомаалі, Шоа, Арсі. Крім того, неконтрольованими залишаються племена кочовиків, які переміщаються територією країни, а також племена, що конфліктують з місцевим урядом. Подорожі до прикордонних регіонів небезпечні через ризик викрадення з подальшою вимогою викупу.

Рекомендації      

Для уникнення неприємностей як з імміграційною владою, так і під час перебування на території країни, рекомендовано завжди носити із собою копію закордонного паспорта для підтвердження особи та громадянства та пред’явлення у разі вимоги. Рекомендується також уникати місць проведення демонстрацій, протестів, великого скупчення людей, оскільки навіть мирні пікети можуть набрати агресивної та конфронтаційної форми. Не бажаним є здійснення піших прогулянок в темну пору доби.

Епідеміологічна ситуація

Низький рівень санітарії та спалахи епідемій є звичайною складовою місцевого життя. Подорожуючим не рекомендується звертатися до місцевих приватних лікарень, у т.ч. дантистів, з огляду на можливість інфікування місцевими екзотичними хворобами. У різних регіонах Ефіопії окрім СНІДу, залежно від сезону, поширені малярія, жовта лихоманка, кишкові інфекції. Тому перед поїздкою рекомендується зробити щеплення від жовтої лихоманки (сертифікат міжнародного зразка є обов’язковим для перетину кордону для більшості країн Східної Африки),а також придбати протималярійні засоби. Крім того, Всесвітня організація охорони здоров’я віднесла Ефіопію до країн підвищеного ризику ураження вірусом поліомієліту.

Особливу загрозу становлять паразити – гельмінти (шистосоми), що живуть у воді майже усіх місцевих озер і річок, а також отруйні змії, малярійні комарі та дрібні гризуни. Навіть в готелях, особливо у віддалених регіонах, треба бути обережним та мати антимоскітні засоби.

Інше

Серед країн Африки Ефіопія виділяється своїми унікальними алфавітом та календарем. Рік має 13 місяців, новий 2011 р. в Ефіопії почався 11 вересня 2018 р., а нова доба починається о 06:00 год. за європейським часом. З урахуванням цього, при плануванні зустрічей рекомендуються приділяти увагу за яким часом вона призначається (за ефіопським або європейським).

Оскільки в Ефіопії переважає гірський ландшафт (місто Аддис-Абеба розташовано на висотах від 2250 до 2950 м над рівнем моря), що спричиняє дуже високий рівень сонячної радіації, тому захисні окуляри, креми, головні убори і легкий одяг з довгими рукавами є бажаними для використання.

Єдиною прийнятною формою оплати є місцева валюта, оскільки в країні заборонено вільний обіг іноземної валюти та виведення валюти з країни. Користування послугами обміну валюти у приватних осіб є кримінальним злочином. Через це подорожуючі мають право здійснити обмін виключно у великих готелях або банках з пред’явленням документів.

Система оплати пластиковими карками в країні з’явилася у 2010 р. і майже не розвинута поза межами столиці м. Аддис-Абеби та декількох великих міст. Місцеві картки двох провідних банків Ефіопії іноземці не можуть придбати, оскільки для цього необхідно відкривати рахунок, що заборонено для подорожуючих.

Крім цього, міжнародні системи термінових грошових переказів готівкою («Western Union», «Money Gram» та ін.) дозволяють лише отримувати перекази у ефіопських бирах (робити перекази до інших країн неможливо).


 РЕСПУБЛІКА ДЖИБУТІ 

Джибуті

Столиця: Джибуті

Населення: 884 тис.

Площа: 23,2 тис. км²

Різниця в часі з Україною: +1 год взимку

Мова: Арабська, французька

Релігія: Іслам сунітського спрямування

Грошова одиниця: Джибутійський франк (DJF) (орієнтовно, 1 дол. США – 178 джибутійських франків)

Телефонний код країни: +253

Адреса та номери телефонів закордонної дипломатичної установи відповідальності

Посольство України в Ефіопії

Адреса: Вореда 17, Кебеле 3, буд. 2116, р-н Боле, м. Аддис-Абеба, п/с 2358

Номер телефону: +251 (116) 61-16-98

Номер гарячої лінії: +251 (967) 41-90-01

Електронна адреса: [email protected]  

Посилання на сайт ЗДУ: www.ethiopia.mfa.gov.ua   

Facebook: https://www.facebook.com/UkrEmbinEthiopia 

Загальна інформація

Режим в’їзду для громадян України: Візовий

Візи оформлюються через Посольство Джибуті в Німеччині, а за умови попереднього погодження з імміграційними органами країни – в порту або аеропорту по прибуттю. Вартість віз: 3-денна віза – 10 000 джибутійських франків (60 дол. США), 30-денна віза – 15 000 дж. франків (90 дол. США), річна віза – 20 000 дж. франків (110 дол. США).

Термін дії візи визначається часом, протягом якого іноземець може перебувати в країні без необхідності отримання дозволу на проживання. У разі порушення терміну, зазначеного у візі, можуть вимагати сплати виїзного збору в розмірі 10 000 дж. франків (60 дол. США). Будь-які аеропортові / візові / митні збори сплачуються готівкою. Аеропортові збори в розмірі 60 дол. США туристичними компаніями зазвичай включаються до вартості квитка.

Митні правила

Джибутійські митні органи можуть встановлювати жорсткі правила щодо імпорту та експорту вогнепальної зброї.

Подорожі автомобілем

Керування автомобілем в нетверезому стані чи під впливом наркотиків є кримінальним злочином, яке передбачає ув’язнення порушників. Подорожуючі на автомобільному транспорті мають знати, що у разі аварії за межами столиці, отримати екстрену медичну допомогу буде проблематично.

Зважаючи на якість дорожнього полотна, поїздка на авто може бути небезпечною. Таксі та автобуси перебувають у незадовільному стані. Відсутнє також освітлення як автодоріг, так і зовнішнє освітлення транспортних засобів. Культура водіння відсутня, хаотична, спровокована в т.ч. вживанням наркотичної речовини «кат». Водії, авто яких не мають 4-привідної системи, можуть зіткнутись з проблемами в сільській місцевості. Подорожувати автомобільним транспортом рекомендується в супроводі як мінімум двох автомобілів. Бензин не завжди доступний за межами столиці країни, тому водії мають забезпечити наявність достатньої кількості палива заздалегідь.

Страхування

Послуги медичних закладів є платними (готівка). Місцеві лікарні переважно не мають договорів страхування з іноземними страховими компаніями. Доречно мати поліс страхування на випадок медичної евакуації.

Культурні, релігійні та побутові рекомендації

Громадяни Джибуті загалом є досить консервативними в манерах та одежі, особливо мешканці сільської місцевості.

Законодавство країни суворо забороняє фотографування державної інфраструктури (державні установи, морський порт, аеропорт, мости, військові об’єкти).

Корисні телефони в країні

Центральне відділення поліції: +253-21-35-2761, +253-21-35-2343

Французький госпіталь «PELTIER», Avenue Maréchal-Joffre, Djiobuty: +253 352712

Служба надзвичайних ситуацій: 17

Безпекова ситуація

Кордони Джибуті є легкопрохідними, тому регіональні терористичні угрупування становлять серйозну небезпеку в країні. Можливі збройні напади на цивільних в готелях, ресторанах, розважальних центрах та туристичних місцях. В країні почастішали випадки викрадення іноземців з метою подальшого вимагання викупу. Іноземці часто є мішенню дрібних крадіїв та обману з боку водіїв таксі. Країна відноситься до сейсмічної зони 4 рівня (дуже високий).

Характеристика регіонів

Подорожуючим варто зважити доцільність подорожей у віддалені райони Джибуті, особливо тих, що межують з Еритреєю, Ефіопією та Сомалі. Небезпечними є і морські подорожі вздовж побережжя Джибуті, оскільки зафіксовані непоодинокі випадки збройних нападів та пограбувань суден піратськими бандами.

Рекомендації      

Для уникнення неприємностей як з імміграційною владою, так і під час перебування на території країни, рекомендовано завжди носити із собою копію закордонного паспорта для підтвердження особи та громадянства та пред’явлення у разі вимоги. Рекомендується також уникати місць проведення демонстрацій, протестів, великого скупчення людей, оскільки навіть мирні пікети можуть набрати агресивної та конфронтаційної форми. Не бажаним є здійснення піших прогулянок в темну пору доби.

Епідеміологічна ситуація

Малярія та лихоманка денге є поширеними в країни навіть в жаркий сезон, коли малярійні комарі є менш активними. У 2013 року були зафіксовані випадки поліомієліту. Подорожуючим рядять завчасно потурбуватись про вакцинацію (жовта лихоманка, поліомієліт, віруси гепатиту, черевний тиф) перед від’їздом до Джибуті.

Інше

Обіг коштів здебільшого готівковий. Кредитні картки використовуються мало, а кількість банкоматів дуже обмежена. Хоча користування послугами обміну валюти у приватних осіб не є кримінальним злочином, слід бути обережними, переміщаючись з великою сумою коштів. Обмінний курс при обміні у приватних осіб практично ідентичний банківському.


 

Південний Судан

Столиця: Джуба

Населення: 10,205 млн

Площа: 644 тис. км²

Різниця в часі з Україною: +1 (взимку)

Мова: Англійська (державна), арабська, регіональні мови: дінка, нуер, барі, занде.

Релігія: Християнство та традиційні африканські анімістичні релігії

Грошова одиниця: Південно-суданський фунт (SSP) (орієнтовно, 1 дол. США – 154 південносуданських фунтів)

Телефонний код країни: +211

Адреса та номери телефонів закордонної дипломатичної установи відповідальності

Посольство України в Ефіопії

Адреса: Вореда 17, Кебеле 3, буд. 2116, р-н Боле, м. Аддис-Абеба, п/с 2358

Номер телефону: +251 (116) 61-16-98

Номер гарячої лінії: +251 (967) 41-90-01

Електронна адреса: [email protected]  

Посилання на сайт ЗДУ: www.ethiopia.mfa.gov.ua   

Facebook: https://www.facebook.com/UkrEmbinEthiopia 

Загальна інформація

Режим в’їзду для громадян України: Візовий

Одноразову в’їзну візу строком на 1 місяць можна отримати в Посольстві Південного Судану в Москві. Перед відвіданням країни слід уточнити інформацію у відповідальних органах Республіки або в Посольстві Південного Судану в Москві щодо можливості отримання візи по прибуттю в країну (оформлення візи має бути попередньо узгоджено з імміграційною службою країни). У разі необхідності залишитись в країні на строк, що перевищує 1 місяць, до Міністерства внутрішніх справ (м. Джуба) необхідно подати відповідну заяву. Робота за контрактом дозволяється у разі отримання дозволу на працевлаштування. Неможливість пред’явити зазначений документ може призвести до тимчасового вилучення паспорту. Для здійснення подорожі з Південного Судану до Республіки Судан, необхідно отримати суданську візу. Аеропорт Джуба зачинений щодня з 15:30 до 16:30 год., що слід враховувати при необхідності здійснення невідкладної евакуації.

Митні правила

Митними правилами країни передбачена необхідність отримання дозволів на вивезення більшості видів товарів від профільних міністерств та відомств.

Заборонено ввозити / вивозити тропічні фрукти, м’ясні продукти, шкіри тварин, слонову кістку та вироби з неї.

Забороняється вивезення об’єктів культурної спадщини, які становлять особливе історичне значення.

Подорожі автомобілем

Керування автомобілем в нетверезому стані чи під впливом наркотиків є кримінальним злочином, яке передбачає ув’язнення порушників. Подорожуючі на автомобільному транспорті мають усвідомлювати, що у разі аварії за межами столиці, отримати екстрену допомогу буде проблематично.

Зважаючи на якість дорожнього полотна, поїздка на авто може бути небезпечною. Відсутнє освітлення як автодоріг, так і зовнішнє освітлення транспортних засобів. Культура водіння відсутня, хаотична. Водії, авто яких не мають 4-привідної системи, можуть зіткнутись з проблемами в сільській місцевості. Подорожувати автомобільним транспортом рекомендується в супроводі як мінімум двох автомобілів із запасом медикаментів та необхідного інструментарію для ремонту. Крім того, актуальною проблемою подорожей є нестача палива по всій території країни, тому водії мають забезпечити наявність достатньої кількості палива заздалегідь.

Страхування

Громадянам України перед поїздкою до Південного Судану рекомендовано придбати медичну страховку. При придбанні страховки слід переконатись, що поліс покриватиме видатки на медичну допомогу в цій країні, а також витрати на медичну евакуацію. Оскільки витрати на медичні послуги не завжди покриваються за рахунок страхового полісу, подорожуючим треба бути готовим до сплати медичних послуг за власний кошт із подальшою можливою компенсацією витрат страховою компанією.

Культурні, релігійні та побутові рекомендації

Фотографування державної інфраструктури (державні установи, аеропорт, мости, військові об’єкти) заборонено. При необхідності здійснення цього існує можливість отримання дозволу Міністерства внутрішніх справ країни. Для цього потрібно заповнити анкету, надати 2 фотокартки, копію першої сторінки паспорта та сплатити збір у 50 дол. США.

Корисні телефони в країні

Служба надзвичайних ситуацій: 777

Медичний комплекс Джуба (швидка): +211 95-404-4222, +211 95-404-4333

Безпекова ситуація

Посольство України в Ефіопії рекомендує громадянам України, які планують свої подорожі, утриматися від відвідання Республіки Південний Судан з огляду на триваюче загострення внутрішньополітичної ситуації в країні, а тим, хто перебуває в країні, залишити її територію. Незважаючи на підписання мирної угоди в серпні 2015 року та формування 28 квітня 2016 року Перехідного уряду національної єдності, а також укладення в грудні 2017 р. Угоди про припинення вогню, захист цивільних осіб та гуманітарний доступ в Південний Судан, ситуація в країні залишається нестійкою. Уряд країни має обмежені можливості для стримування злочинності та забезпечення безпеки для подорожуючих, особливо за межами столиці. Злочини спровоковані високим рівнем безробіття та тривалим економічним занепадом країни. Зброя є легкодоступною та розповсюдженою, тому кримінальні елементи є часто озброєними. Викрадення автомобілів і бандитизм є широко поширеним явищем в країні.

Характеристика регіонів  

Необхідно бути особливо обережним у всіх регіонах країни, особливо в районах Жонглей, Верхній Ніл та Юніті, в прикордонних із Суданом та Угандою, на  територіях, де продовжуються збройні сутички. Протягом сезону дощів (з липня до жовтня) багато автошляхів стають непрохідними, через що деякі регіони – недоступними.

Рекомендації      

У випадку крайньої необхідності відвідання Південного Судану перед поїздкою доцільно попередити родичів чи близьких, колег по роботі про це, повідомивши при цьому назву міста та готелю, де плануєте зупинитись. Це дозволить оперативно надати вам допомогу у випадку надзвичайної ситуації, пограбування або захворювання під час перебування в Південному Судані. Обов’язково купуйте авіаквитки в обидві сторони. Рекомендовано завжди носити із собою копію закордонного паспорта для підтвердження особи та громадянства та пред’явлення у разі вимоги. Поліція часом зупиняє на основних шляхах за столицею з метою перевірки посвідчень особи.

Слід уникати місць проведення демонстрацій, протестів, великого скупчення людей, оскільки навіть мирні пікети можуть набути форми агресивних дій. Не бажаним є здійснення піших прогулянок в темну пору доби.

Епідеміологічна ситуація

Сертифікат про щеплення від жовтої лихоманки є обов’язковим для пред’явлення під час в’їзду / виїзду з країни. Більшість країн з прямими повітряними сполученнями з Північним Суданом, включно Кенію та Ефіопію, також вимагають такий сертифікат від усіх пасажирів, які прибувають із Південного Судану. Окрім того, слід виконати щеплення від менінгіту, черевного тифу, вірусу гепатитів, поліомієліту, холери та сказу. В лютому 2015 року в країні були зафіксовані випадки холери. В країні існує високий ризик захворювання на жовту лихоманку та малярію, тому рекомендується забезпечити себе на час перебування профілактичними засобами, включаючи ліки, запобіжні спреї, креми тощо. Рівень захворювання на СНІД вкрай високий, що характерно для всього регіону.

Медичні установи не відповідають стандартам України. Стерильність обладнання сумнівна і лікування є ненадійним. Звертатися до місцевих лікарень слід лише в випадках крайньої необхідності.

Інше

Обіг коштів здебільшого готівковий. Кредитні картки та чеки не приймаються. Отримати готівкові кошти з кредитної картки в банківській установі практично неможливо.


 

Сейшельські острови

Офіційна назва: Республіка Сейшельські острови

Столиця: Вікторія

Населення: 95 тис.

Площа: 455 км²

Різниця в часі з Україною: +2год взимку, +1 год влітку

Мова: Креольська, французька, англійська

Релігія: Християнство (католицизм)

Грошова одиниця: Сейшельська рупія (SCR) (орієнтовно, 1 дол. США – 14 сейшельських рупій)

Телефонний код країни: +248

Посилання на офіційний сайт країни, орієнтований на іноземців: www.seychelles.travel

Адреса та номери телефонів закордонної дипломатичної установи відповідальності

Посольство України в Ефіопії

Адреса: Вореда 17, Кебеле 3, буд. 2116, р-н Боле, м. Аддис-Абеба, п/с 2358

Номер телефону: +251 (116) 61-16-98

Номер гарячої лінії: +251 (967) 41-90-01

Електронна адреса: [email protected]  

Посилання на сайт ЗДУ: www.ethiopia.mfa.gov.ua   

Facebook: https://www.facebook.com/UkrEmbinEthiopia 

Почесне консульство України у Республіці Сейшельські Острови

Керівник: Пані Марина Морін-Аделін

Адреса: Кеннеді-роуд, Ла-Мізер, Махе

Телефон: +248 262 0199, (у разі надзвичайної ситуації звертайтесь за тел.: +248 262 0199)

WhatsApp: +1 (869) 662-3104

Skype: maryna.rudnytska.csl

Ел. пошта: [email protected] 

Facebook: https://www.facebook.com/HCUinSey  

Графік роботи:

Понеділок - п'ятниця

10:00 - 12:30

13:30 - 17:00

Закрито у вихідні та святкові дні

Межі консульського округу: Республіка Сейшельські острови

Загальна інформація

Режим поїздок для громадян України

Режим в’їзду: Безвізовий, на 30 днів з можливістю безкоштовного продовження дозволу на перебування з туристичною метою ще на 60 днів. Туристам необхідно мати квитки в обидві сторони, бронювання готелю / запрошення від власника приміщення, підтвердження фінансового стану (банківська картка, виписка з банківського рахунку). Існує вірогідність відмови у праві в’їзду до країни, якщо зазначене вище не буде продемонстровано, оскільки міграційна служба вважатиме, що мета поїздки не відповідає туристичній чи діловій меті перебування.

З метою працевлаштування слід отримати урядовий дозвіл на працевлаштування, оскільки працювати з туристичною візою заборонено.

Місце розташування дипломатичної або консульської установи: Брюссель, Бельгія.

Митні правила

Дозволяється ввозити:

– 200 сигарет або 250 г тютюну;

– 2 л алкогольних напоїв та 2 л вина;

– 200 мл парфумів або туалетної води;

Заборонено ввозити:

– наркотики та медикаменти;

– свіжі овочі та фрукти;

– неконсервоване м’ясо та м’ясопродукти;

– зброю та піротехніку;

– спорядження для підводного полювання.

Заборонений ввіз також домашніх тварин без попереднього погодження із Державною ветеринарною службою Міністерства навколишнього середовища. При цьому кожна тварина повинна провести в карантині від 14 до 180 днів.

Без спеціального дозволу (ліцензії) з країни заборонено вивозити:

– горіхи «коко-де-мер»;

– великі корали;

– живих черепах.

Митні правила розміщені за посиланням:

www.iatatravelcentre.com/SC-Seychelles-customs-currency-airport-tax-regulations-details.htm#Import

Фітосанітарні правила       

Суворо заборонений ввіз свіжих овочів, фруктів, насіння, живих комах та птахів.

Подорожі автомобілем

Рух автотранспорту – лівосторонній. Обмеження швидкості руху від 25 до 50 км/год. Водії та пасажир на передньому сидінні зобов’язані застосовувати ремінь безпеки. Маршрутні автобуси в задовільному стані, однак у «час-пік» переповнені. Поїздка автобусом вартує порівняно дешево (5 сейшельських рупій на будь-яку відстань), з графіком можна ознайомитись із автобусної зупинки м. Вікторія або за посиланням: www.sptc.sc/bus-schedule). Доступними є таксі, однак перед їх замовлення доцільно дізнатись про вартість їх послуг.

Острови Махе та Пралін є гористими, тому дороги там вузькі та звивисті без захисних бар’єрів. При поверненні орендованого автомобіля доцільно отримати підтвердження про відсутність пошкоджень за час його використання.

Страхування      

Можливості для отримання медичних послуг досить обмежені. Існує один державний госпіталь та декілька приватних клінік. Громадянам України перед поїздкою рекомендовано придбати медичну страховку, яка покриватиме видатки на медичну допомогу в цій країні,  а також витрати на медичну евакуацію.

Культурні, релігійні та побутові рекомендації

Заборонено носити камуфляжну форму, крім поліцейських та військових.

Корисні телефони в країні

Поліція: 999

Екстрену медичну допомогу можна викликати за номером: 999 на островах Махе, Праслін та Ля Діг.

Головний госпіталь розташований у м. Вікторія (тел.: +2484388000)

Служба надзвичайних ситуацій: 999

Безпекова ситуація

Небезпечно наодинці плавати в океані з огляду на часті сильні хвилі. Подорожі на яхтах вздовж островів Амірантес груп, Коетіві, Плате та інших зовнішніх островів потребують попереднього узгодження із компетентними органами країни. З 2011 року зафіксовано два фатальні напади акул у водах острова Праслін.

Характеристика регіонів

На всій території країни досить безпечно.

Рекомендації

Загалом безпекова ситуація в Республіці Сейшельські Острови задовільна. Трапляються дрібні крадіжки, але тяжкі злочини проти туристів є рідкістю. Аби звести ризик крадіжок до мінімуму, подорожуючим доцільно тримати цінні речі в готельних сейфах, зачиняти двері та вікна на замок. Готелі, що не мають приватного сейфа в кімнатах, зазвичай мають сейф поблизу стійки адміністратора. Оскільки все побережжя островів є відкритим, подорожуючим не слід залишати цінні речі на пляжі під час купання.

Епідеміологічна ситуація               

Сертифікат про щеплення від жовтої лихоманки вимагається в разі, якщо протягом останніх 6 днів перед в’їздом в країну особа перебувала / проїжджала (у т.ч. пересадку в аеропортах) у Центральній, Південній Америці, Африці.

Хоча в країні відсутня малярія, рекомендується мати засоби, що пом’якшують укуси комарів, а також зробити щеплення від гепатиту А, Б та черевного тифу.

Інше           

Покарання за збереження, вживання чи продаж наркотичних речовин в країні карається тюремним ув’язненням.

Заборони на здійснення покупок нерезидентами в іноземній валюті не існує, іноземці можуть розплачуватись як в іноземній валюті, так і в сейшельських рупіях. При цьому банкомати видають тільки сейшельські рупії. Чеки та кредитні картки приймаються в більшості ресторанів, готелів та інших туристичних закладах. Обмінні пункти діють на основних островах та здійснюють обмін долара США, британських фунтів та євро на сейшельські рупії і навпаки.

Приватні та державні установи відкриті з понеділка по суботу. Робочий день триває з 8:30 до 16:30 год. з понеділка по п’ятницю та з 8:30 до 12:00 год. в суботу. Переважна більшість ресторанів поза межами готелів та деякі об’єкти туристичної інфраструктури зачинені в неділю.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux