• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Політичні відносини
Опубліковано 28 березня 2021 року о 11:27

Україна завжди вважала Ефіопію перспективним і надійним партнером для створення всебічного взаємовигідного співробітництва в Африці.

У двосторонніх українсько-ефіопських відносинах на сьогодні не існує політичних чи економічних проблем та непорозумінь, що створює сприятливі умови для реалізації наявного потенціалу обох країн.

З часу встановлення дипломатичних відносин було здійснено ряд візитів, що позитивно відобразилося на двосторонньому політичному співробітництві.

2 березня 2001 року в рамках участі делегації України у п’ятому позачерговому Саміті Організації Африканської Єдності була організована зустріч Першого заступника міністра закордонних справ України Ю.А.Сергеєва з Заступником міністра закордонних справ Ефіопії Текедою Елему. В ході зустрічі сторони обговорили перспективи розвитку двосторонніх відносин між Україною та Ефіопією та питання активізації українсько-ефіопського діалогу в рамках ООН.

7-11 липня 2001 року відбувся візит в Україну відомого в Ефіопії політичного діяча та бізнесмена, незалежного члена Парламенту Гірми Вольдегіоргіса (який пізніше був обраний Президентом Ефіопії).

21-23 січня 2002 року відбувся візит до Ефіопії української делегації на чолі з Державним секретарем МЗС України Ю.А.Сергєєвим. У ході візиту відбулися зустрічі з Президентом Г.Вольдегіоргісом, Державним міністром закордонних справ Т.Алему, міністрами освіти, оборони, сільського господарства, фінансів та економічного розвитку.

У червні 2003 року відбувся візит в Україну Міністра оборони Ефіопії А.Гемеда, в ході якого сторони обговорили стан та перспективи військово-технічного співробітництва.

25-28 лютого 2004 року відбувся візит до Ефіопії української делегації на чолі з Першим заступником Міністра Кабінету Miнicтpiв України О.С.Шнипком.

26 лютого - 2 березня 2006 року відбувся візит до Ефіопії заступника Міністра оборони України М.І.Нещадима. Підписано Протокол про взаєморозуміння між міністерствами оброни України та Ефіопії, який визначає головні напрями двостороннього співробітництва у військовій сфері.

5-10 квітня 2009 року відбувся візит парламентської делегації України на чолі з заступником завідувача відділу Управління забезпечення міжпарламентських зв’язків В.Гамяніним до Ефіопії для участі у 120-й Асамблеї Міжпарламентського Союзу Ефіопії.

16-20 січня 2012 року до Ефіопії здійснювався візит делегації, до складу якої входила член Верховної Ради України Катерина Самойлик. У ході візиту було встановлено зв’язки з керівництвом Парламенту Ефіопії та обговорено питання міжпарламентської співпраці.

26 грудня 2016 року в м. Аддис-Абеба відбувся перший раунд політични консультацій між міністерствами закордонних справ України та Федеративної Демократичної Республіки Ефіопія.

Українську делегацію на переговорах очолив керівник робочої групи Ради Безпеки ООН Олег Герасименко, ефіопську - Генеральний директор Департаменту країн Європи МЗС Ефіопії Касса Геберейоханнес. До складу ефіопської делегації також увійшов Координатор Ефіопії в рамках непостійного членства країни в РБ ООН Цегаб Кебебью.

5 вересня 2019 року в м. Аддис-Абеба відбувся другий раунд українсько-ефіопських консультації на рівні директорів територіальних департаментів МЗС обох держав. Українську делегацію очолила Директор Департаменту країн Близького Сходу та Африки МЗС України М.Д.Щербатюк, ефіопську – Генеральний директор Департаменту країн Європи та Європейського Союзу МЗС Ефіопії Мехретеаб Мулугета.

Протягом останніх років активно здійснювався обмін візитами між Міністерством оборони Ефіопії та відповідними державними органами України.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux