• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Торговельно-економічне та інвестиційне співробітництво України з Ефіопією
Опубліковано 28 березня 2021 року о 21:28

За даними Державної служби статистики України, обсяг торгівлі товарами за підсумками 2021 між обома країнами становив 285,71 млн дол. США. Зокрема, у 2021 український експорт склав 278,45 млн дол. США, імпорт сягнув 7,26 млн дол. США. Позитивне для України сальдо – 271,19 млн дол. США, що на 48 % у порівнянні з аналогічними показниками 2020. У січні 2022 український експорт склав 17,296 млн дол. США, імпорт сягнув 1,495 млн дол. США. Позитивне для України сальдо – 15,801 млн дол. США. Основними товарними групами українського експорту є зернові культури, продукція борошномельно-круп'яної промисловості, м'ясо тваринного або жири та олії рослинного походження, пластмаса, полімерні матеріали, готові текстильні товари, чорні метали, алюміній та вироби з нього. Основні товарні групи українського імпорту – кава, чай, насіння та плоди олійних рослин, одяг трикотажний та текстиль, квіти.

Реєстрація компаній, відкриття представництв іноземних компаній в Ефіопії. 

Іноземні та місцеві приватні компанії мають право створювати, набувати, володіти та розпоряджатися більшістю форм підприємницької діяльності. В Ефіопії немає приватної власності на землю. Уся земля є власністю держави, але її можна орендувати на строк до 99 років. Невеликі сільські землевласники мають права на користування землею на невизначений період часу, але не можуть здавати земельні ділянки в оренду на тривалий період, за винятком регіону Амхара. Іноземний інвестор, який має намір придбати існуюче приватне підприємство або частки в існуючому підприємстві, повинен отримати попереднє схвалення від Ефіопської Інвестиційної Комісії (ЕІК).

Відповідно до звіту Світового банку про легкість ведення бізнесу за 2020 рік, щоб започаткувати бізнес в Ефіопії потрібно в середньому 32 дні.

Уряд Ефіопії працює над удосконаленням послуг сприяння підприємницькій діяльності шляхом спрощення та швидшого ліцензування та реєстрації підприємств, хоча реєстрація в Інтернеті онлайн поки що недоступна. Змінений закон про комерційну реєстрацію та ліцензування скасовує вимогу публікувати реєстрацію бізнесу в місцевих газетах, дозволяє реєстрацію бізнесу без фізичної адреси та зменшує деякі інші тягарі щодо оформлення документів, пов'язаних з реєстрацією бізнесу.

Українські компанії можуть отримати детальну інформацію про реєстрацію свого бізнесу в Ефіопії в Інтернет-путівнику по Ефіопії за посиланням https://www.theiguides.org/public-docs/guides/ethiopia. Незважаючи на те, що Уряд Ефіопії робить позитивні кроки для соціального розширення прав і можливостей жінок (приблизно половина членів Ради міністрів ФДРЕ – представниці жіночої статі) у business-women немає спеціального режиму. Ефіопські громадяни тамісцеві інвестори не мають права відкривати та користуватися рахунками в іноземній валюті (крім представників діаспори, з певними обмеженнями).

Закон (прокламація) про інвестиції №1180/2020 є основним правовим інструментом Ефіопії, що стосується прямих іноземних інвестицій (ПІІ). Цей закон запровадив відкриття нових секторів економіки для іноземних інвестицій, визначив вимоги до реєстрації ПІІ та окреслив стимули, доступні для інвесторів.

Цей закон 2020 року дозволяє іноземним інвесторам інвестувати в будь-яку сферу, крім тих, які передбачені виключно для місцевих інвесторів. Кілька зазначених напрямків інвестування можливі для іноземних інвесторів лише як частина спільного підприємства з вітчизняними інвесторами або Урядом. Законом запроваджено Інвестиційну раду під головуванням Прем'єр-міністра країни, щоб пришвидшити імплементацію нового закону та вирішити проблеми координації, з якими стикаються інвестори на федеральному та регіональному рівнях. Крім того, новий закон розширив повноваження EIК, дозволивши їй надавати схвалення іноземним інвесторам, що пропонують придбати існуючі ефіопські підприємства. Зараз EIК також надає послуги "єдиного вікна", консолідуючи послуги інвесторам, що надаються іншими міністерствами та відомствами. І все-таки EIК делегує ліцензування інвестицій у деяких сферах іншим установам: послуги повітряного транспорту (Управлінню цивільної авіації Ефіопії), виробництво та дистрибуція енергії (Ефіопськомудержавному органу з енергетики) та телекомунікаційні послуги (Ефіопському державному органузв'язку).

Щодо судового захисту, то компанії, що здійснюють діяльність в Ефіопії, стверджують, що суди не мають достатнього досвіду та персоналу, особливо щодо господарських спорів. Хоча майнові та договірні права визнаються, судді часто не розуміють комерційних питань, включаючи банкрутство та договірні суперечки. Крім того, справи часто розглядаються з тривалими затримками та перенесеннями. Виконання контрактів залишається слабким, хоча ефіопські суди часом відхиляють помилкові судові процеси, спрямовані на оскарження законних торгів.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux